Najczęściej zadawane pytania

sprawy organizacyjne

zakwaterowanie i pobyt

rejestracja on-line

kwestie finansowe


Q: Czy aby móc wziąć udział w jesiennym seminarium i wynieść z niego sporo wiedzy trzeba mieć już dobre pojęcie o Linuksie? Czy też wystarczą mi dobre chęci i zapał? :)

A: Dobre to pojęcie bardzo subiektywne, każdy pojmuje je inaczej. Na Jesień co roku przyjeżdżają osoby o bardzo różnym stopniu zaawansowania, również początkujący. Choć na pewno dla nich nie wszystko jest od razu zupełnie jasne i oczywiste, to najcenniejsze są przecież nawiązane kontakty i znajomości, dzięki którym można stale podnosić poziom swojej wiedzy. Dlatego wszystkich gorąco zapraszamy.

Q: Jestem zainteresowany uczestnictwem w imprezie jednak kilka wykładów wykracza poza moje zainteresowania - czy obecność na wszystkich wykładach jest obowiązkowa?

A: Nie, obecność nie jest obowiązkowa na żadnym z wykładów. W skrajnym przypadku możesz pójść na wycieczkę w piątek i wrócić w niedzielę, byle wpłacisz kwotę wynikającą z cennika.

Q: Czy mogę przywieźć żonę, która nie jest zainteresowana wykładami i nie będzie w nich uczestniczyła, bo np. pójdzie na spacer? Jeśli tak, jaką kwotę powinna ona wpłacić?

A: Ze względu na skończoną liczbę miejsc, którymi dysponuje ośrodek, zakładamy, że wszyscy będą pełnymi uczestnikami. Jeśli żona nie chce uczestniczyć w wykładach - nie będziemy w to ingerować, w końcu to jej wybór. Nie jest to jednak podstawa do jakichkolwiek zniżek, należy żonę zarejestrować w taki sam sposób, jak zwykłego Jesiennika i opłacić miejsce w analogiczny sposób. Wyprzedzając pomysły osób, które będą próbowały obejść to ograniczenie, informujemy, że na czas imprezy ośrodek zarezerwowany jest w 100% - każda próba rezerwacji bezpośrednio w recepcji skończy się wyrzuceniem wyjątku No space left on device.

Q: Czy podbijecie mi delegację?

A: Tak, co roku to robimy. Z delegacją trzeba będzie zgłosić się do organizatorów w zdecydowanie luźniejszych dla nich chwilach. Nie zalecamy czekania z tym na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że pieczątka odjechała już w podróż powrotną.

Q: Wystąpił krytyczny wyjątek: posłałem wpłatę na Jesień i do tej pory nie widzę się na liście. Nie mogę się sklikiwać z innymi w Edycji Pokoju ani Wspólnej Podróży. Pomocy!

A: To nie wyjątek. System bankingowy, którego używa PLUG, nie jest powiązany online z modułem rejestracji Jesieni. Listę w tym roku aktualizuje DarGrze, na postawie zestawień otrzymywanych od Skarbnika PLUG. Zestawienia idą raz na kilka dni, bo nie ma ich aż tyle, żeby trzeba było je wysyłać codziennie. Prosimy nie rozpaczać, jeśli po trzech, albo nawet czterech dniach nadal nie ma Cię na liście. Bedziesz, prędzej czy później.

^ góra strony

Q: Jakie są możliwości wyboru pokojów? Czy w tym roku są jakieś bungalowy albo pokoje Lux? Jakie są ilości miejsc w pokojach?

A: Ośrodek posiada pokoje (i tylko pokoje) w budynku hotelowym. Bungalowów niestety nie ma. Wszystkie pokoje mają jednakowy standard i nie ma rozróżnienia na tańsze i droższe. Mieszczą 2 i 3 osoby, nieliczne - 4. Ośrodek można oglądać na jego stronie internetowej.

Q: Czy w pokojach hotelowych są łazienki?

A: Tak, każdy pokój hotelowy posiada swój własny węzeł sanitarny.

Q: Jak wygląda sprawa dostępu do Internetu?

A: Ośrodek zapewnia dostęp do internetu po WiFi, jednak - jak zwykle bywa - nie w każdym miejscu jest wystarczająco silny sygnał. Najlepszy jest przy recepcji.

Q: Czy można wykupić cały jeden pokój 2 os. abym nie miał "współspacza" w pokoju? Z powodów osobistych nie przepadam za towarzystwem w nocy ;-))

A: Chcielibyśmy obsadzić wszystkie miejsca, dlatego wykup całego pokoju na wyłączność należy traktować jako skrajną ostateczność i solidnie umotywować. Taka sytualcja będzie oznaczała konieczność opłaty również za puste miejsce.

^ góra strony

Q: Co się dzieje ze stroną zapisów po wybraniu zakładki Twoje dane?

A: Od jakiegoś czasu PLUG dysponuje płatnym certyfikatem SSL dla swojej głównej strony https://www.linux.org.pl/. Nie obejmuje on niestety nazwy https://jesien.linux.org.pl/ (pingwinaryjnej również). System rejestracji musieliśmy przenieść na strony PLUG. Karta Twoje dane to element wspólny dla Jesieni i Pingwinariów, bo dotyczy danych uczestników obydwu konferencji. Z tego względu jego layout pozostał taki, jak innych stron głównego serwisu PLUG i to nie jest błąd. Strona z danymi zawiera natomiast linki, umożliwiające powrót do stron jesiennych.

Q: Nie mam jeszcze ukończonych 18 lat, ale już niewiele mi brakuje... Czy mogę się normalnie zapisać i zapłacić?

A: Wg polskiego prawa, jesteś nadal nieletni i powinieneś przybyć z prawnym opiekunem. Może być nim dowolny pełnoletni uczestnik Jesieni, o ile formalnie weźmie odpowiedzialność za Twój przyjazd i pobyt, tzn. w praktyce nadstawi karku przy ewentualnych losowych zdarzeniach, które mogłyby się Tobie (odpukać) przytrafić podczas imprezy. Organizatorzy z przyczyn oczywistych tej odpowiedzialności na siebie wziąć niestety nie mogą.

Q: Jestem niepełnoletni. Czy muszę przywozić pisemną zgodę rodzica?

A: Taki dokument nic nam nie daje, bez względu na to, czy znalazłeś już opiekuna, czy nie. Jeśli znalazłeś -- on deklaruje, że za Ciebie odpowiada. Jeśli nie, niestety będziemy zmuszeni odmówić rejestracji.

Q: Czy aby mieć pewne miejsce na imprezie, wystarczy zarejestrować się na stronach Jesieni?

A: Nie! Do pełni szczęścia trzeba jeszcze dokonać wpłaty/przelewu. Zapłata za uczestnictwo stanowi potwierdzenie i powoduje zarezerwowanie miejsca w ośrodku. Sama rejestracja na stronie służy jedynie do przekazania danych meldunkowych. Zwlekanie z zapłatą do ostatniej chwili podraża uczestnictwo i w skrajnym przypadku (po wyczerpaniu się limitu miejsc) naraża nawet na jego utratę.

Q: Zarejestrowałem się na stronie 30 lipca. Rozumiem, że płacąc dziś (czyli już w sierpniu), obowiązuje mnie cena "do 31 lipca", prawda?

A: Absolutnie nie. Miejsce dla Ciebie rezerwujemy dopiero w momencie wpłaty, dlatego powinieneś przelać nam kwotę, która obowiązuje w dniu dokonywania przelewu.

Q: Co wpisywać w polu Informacja: u dołu Karty Uczestnika?

A: Postaw się na chwilę w roli organizatora: masz do obsadzenia niemal setkę miejsc, a każdy uczestnik chciałby być traktowany w sposób szczególny. Nie licz na to, że ktoś zapamięta to, co napiszesz w mailu albo przekażesz telefonicznie. Jeśli zależy Ci na opcji, która nie mieści się w standardowych polach Karty Uczestnika, napisz o niej w informacji. Podczas przydziału pokoi będziemy posługiwali się przede wszystkim wydrukami z bazy rejestracyjnej, pole Informacja: należy traktować więc jak najlepszy interfejs kontaktowy do KaOwców.

Q: Chciałbym uprawi mieć dwuosobowy pokój wraz z moją partnerką, bo nie przepadamy za towarzystwem nocnym. Nie widzę jednak stosownej ornitologii na formularzu, by móc to dosadnie wyrazić.

A: Na twojej Karcie Uczestnika, w polu Informacja: wpisz, że chcesz pokój na wyłączność z nickiem twoja_partnerka. Ona na swojej karcie niech wpisze, że chce być na wyłączność z tobą (i tu twój nick).

^ góra strony

Q: Jak wyglądają koszta w sytuacji, kiedy chciałbym przyjechać na jeden dzień? Czy w takiej sytuacji wejście na jakikolwiek wykład jest płatne?

A: Nie. Uczestnicy Jesieni Linuksowej 2009 powinni się wcześniej zapisać, co łączy się z pobytem wielodniowym i wykupieniem miejsca w hotelu.

Q: Czy jest możliwość wykupienia pobytu tylko na sobotę i niedzielę na Jesieni Linuxowej? Jeśli jest, jaka jest cena?

A: Przyjechać i wyjechać można w dowolnym momencie. Nie uprawnia to jednak do jakichkolwiek zniżek, ponieważ pobyt wiąże się z zajęciem miejsca, które nikomu innemu i tak nie będzie mogło być już udostępnione. Rekompensatą tej niedogodności jest niska cena imprezy.

Q: Czy dostęp do Internetu będzie dodatkowo płatny?

A: Nie, dostęp będzie bezpłatny. Obecnie staramy się przekonać hotel, że stosowanie kluczy WEP/WPA nie ma sensu między 2 a 4 października. ;)

Q: Mam blisko na Jesień. Czy mogę przyjechać na same wykłady, nie płacąc za pobyt lub płacąc mniej?

A: Jesień Linuksowa (podobnie jak wiosenne Pingwinaria) to imprezy zorganizowane, w których udział wiąże się z wcześniejszą rejestracją i opłatą. Od tej reguły niestety nie ma wyjątków, bo sala wykładowa ma określoną pojemność. Udział osób z zewnątrz byłby też nie fair w stosunku do tych wszystkich, którzy zapłacili za pobyt.

Q: Wpłaciłem kwotę z cennika dla członków PLUG. Nie jestem członkiem PLUG, ale przecież jestem uczniem/studentem! Zniżka mi się należy!

A: Niestety, w tym roku nie jesteśmy w stanie zapewnić zniżek dla osób, które nie legitymują się członkostwem PLUG. W tym przypadku zostaniesz poproszony o dopłatę różnicy na miejscu.

^ góra strony
patronat medialny
Echo Dnia JakiLinux.org Linux Magazine OSnews Radio Kielce
2009 © Dariusz Grzesista dgnet.pl + PLUG